شهدای حصیرآباد

سید جاسم شریف موسوی

شهید سید جاسم شریف موسوی

نام و نام خانوادگی: سید جاسم شریف موسوی

نام پدر: سید کاظم

محل تولد: 

تاریخ تولد: 

محل شهادت: 

تاریخ شهادت: 

بازدید کننده گرامی، لطفاً چنانچه اطلاعاتی در مورد این شهید و یا دیگر شهدای گرامی دارید، جهت انتشار و تکمیل بانک اطلاعاتی، برای ما ارسال نمایید.

<< و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل‌الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون >>
نپندارید کسانی که در راه خدا کشته می شوند مرده اند بلکه زنده اند و نزد خداوند خویش روزی میخورند.
به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان وصیت نامه خود را شروع میکنم و به نام او و به یاد خداوند متعال وصیت نامه خود را شروع میکنم.
با سلام و درود بر رهبر عالی قدر و بزرگ امام امت و پیشوای امام زمان امام خمینی وصیت خود را آغاز میکنم اولین تقاضای من بعد از شهید شدن این است که اگر من شهید شدم برای من ناله و زاری نکنید چون من همین طور که در آیه بالا نوشتم به گفته خداوند زنده ام و نزد خداوند روزی می خورم.
دومین وصیت من با پدر و مادر و تمام اعزای خانواده ام است که اگر من شهید شدم برای من گریه نکنند هر روز پنجشنبه به مزارم بیاید و مانند این که من تازه متولد شده ام برای من شمعی چراغان کنید.
اولین روز شهادت مرا مصادف با عقد کنانم و چهلمین روز شهادتم را مصادف با عروسی بدانید. مادر اگر از من ناراحتی داشتی مرا ببخش و اگر من شهید شدم که شاید هم لیاقت شهید شدن را هم نداشته باشم برای من گریه نکنید.چون اگر گریه کنی از دست تو ناراحت میشوم . مادر اگر چه به نصیحت تو گوش نکردم مرا ببخش چون امروز جنگ است و وظیفه ما است که به جبهه برویم مادر اگر گریه کنی در زیر قبر دلخور خواهم شد . همان طور هنگامی که من در خانه بودم وقتی تو گریه می کردی مادر من هم گریه می کردم اما صدای من را نمی شنیدی مادر مرا ببخش مرا ببخش…..!
همان گونه که خداوند می فرماید: بهشت زیر پای مادران است مادر اگر من شهید شدم هر روز پنجشنبه بیا و قبر مرا چراغانی کن .
چند کلمه ای هم با پدر و برادرانم میگویم . اول با پدر شروع میکنم.پدر عزیز و گرامی اگر من شهید شدم اما تو با برادران بزرگترم بگو و آنان را به جبهه بفرست تا اسلام را پیروز کنند. وراه برادر کوچکتر خود را ادامه دهند. هاشم جان اگر چون به نصیحت تو گوش ندادم اما چه کنم هوای دیدن کربلا دارم دلم می خواهد که هر چه زودتر کربلا از دست مزدوران بعثی بگیریم و اسلام را آزاد و سر بلند کنیم . شرمنده هستم از اینکه یک وصیت نامه درستی ننوشتم مرا ببخشید سلام مرا به تمام خانواده و فامیل برسانید و السلام علیکم و رحمت الله و برکاته .